Home Izdvojeno Dinamo slavio na Poljudu : Hajduk – Dinamo 1 : 2

Dinamo slavio na Poljudu : Hajduk – Dinamo 1 : 2

by Ante R.

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk sa 2-1 upisavši i četvrtu pobjedu ove sezone.

Golove za “Modre” zabili su Lirim Kastrati (41) i Mislav Oršić (50), dok je strijelac za domaći sastav bio Stanko Jurić (88).

Bila je to druga uzastopna pobjeda “Modrih” na Poljudu nakon 2-0 iz ožujka, a zanimljivo bio je ovo treći derbi u nizu sa gostujućom pobjedom.

Hajduk je prvi zaprijetio. U 10. minuti Diamantakos je uputio prvi ozbiljniji udarac na utakmici. Međutim, Livaković je obranio. U 23. minuti zaprijetio je i Nejašmić nakon što je Gyurco ubacio iz slobodnog udarca, no njegov udarac je završio pored gola. Samo minutu kasnije opasno je zaprijetio i Caktaš, ali niti on nije bio precizan. Pored gola je pucao i Gyurcso iz slobodnog udarca u 28. minuti.

Bolju igru Hajduk nije okrunio vodstvom i u 41. minuti stigla je kazna. Majer je povukao i sjajno proigrao Oršića koji s lijeve strane daje odličnu loptu na drugu stativu gdje je Kastrati zabio za vodstvo “Modrih”.

Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 50. minuti fantastičnim golom Mislava Oršića koji je iskosa sa 25 metara pogodio suprotne rašlje.

Samo četiri minute kasnije sve je moglo biti gotovo. Lovro Majer se odlično riješio svog čuvara i potpuno sam pucao sa sedam metara, ali je Posavec obranio.

Hajduk se mogao vratiti u ‘život’ u 75. minuti, no Vuškovićev udarac glavom s pet metara Livaković je odlično obranio. Tračak nade domaćinu donio je Stanko Jurić smanjivši na 2-1 u 88. minuti nakon ubačaja iz kornera. U preostalih šest minuta nadoknade Hajduk je lovio remi, ali nije uspio.

U prvom od dva derbija 4. kola Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku sa 3-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Bio je to debi Nenada Bjelice na klupi Osijeka i odmah pobjeda protiv jedne od najboljih momčadi u prvenstvu.

Golove za Osijek zabili su Vedran Jugović (5), Petar Bočkaj (39) i Ramon Mierez (75).

Dodajmo kako je Rijeka od 38. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Zoran Arsenić.

Domaćin je poveo iz prve prilike na utakmici. Silva je ubacio na rub kaznenog prostora, gdje je Jugović primio loptu, prošao kroz dvojicu suparničkih braniča i mirno svladao lijepo svladao Ivana Nevistića.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 38. minuti kada je Arsenić isključen zbog oštrog starta nad Grezdom. Sudac Matoc je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon VAR provjere utvrdio kako je to bio prekršaj za težu sankciju.

Bočkaj je prekršaj ‘pretvorio’ u pogodak sjajno pogodivši sa 25 metara gornji desni kut.

Dva gola zaostatka i igrač manje bili su preveliki zaostatak za Rijeku. U drugom dijelu domaćin je potvrdio pobjedu golom Miereza u svom debiju za Osijek nakon ubačaja Silve.

Bila je to prva pobjeda Osijeka ove sezone, dok je Rijeka upisala drugi poraz.

Na ljestvici vodi Dinamo s maksimalnih 12 bodova, Gorica je druga s devet bodova i utakmicom manje, a Hajduk je treći sa sedam bodova.

U nedjelju su na rasporedu posljednja dva susreta ovog kola, sastaju se Istra 1961 – Varaždin, te Lokomotiva – Gorica.

REZULTATI 4. KOLA: Osijek - Rijeka 3-0 (Jugović 5, Bočkaj 39, Mierez 75) Hajduk - Dinamo 1-2 (Jurić 88 / Kastrati 41, Oršić 50) Petak: Slaven Belupo - Šibenik 0-0 Nedjelja: Istra 1961 - Varaždin (17 sati) Lokomotiva - Gorica (19.05 sati) LJESTVICA: 1. Dinamo 4 4 0 0 13-2 12 2. Gorica 3 3 0 0 10-4 9 3. Hajduk 4 2 1 1 7-5 7 4. Rijeka 4 2 0 2 4-6 6 5. Osijek 4 1 1 2 5-6 4 6. Varaždin 3 1 1 1 3-6 4 7. Lokomotiva 3 1 1 1 2-7 4 8. Slaven Belupo 4 0 3 1 3-4 3 9. Šibenik 4 0 1 3 3-6 1 10. Istra 1961 3 0 0 3 1-5 0