“Vrijeme je za ženu županicu i za drugačije razmišljanje. Žene drugačije razmišljaju i one će učiniti sve da razviju svoje područje i omoguće svojoj djeci kako bi najbolje prosperirali. To me i potaklo da se kandidiram”, rekla je vukovarska liječnica Semenić Rutko koja je specijalistica ginekologije i opstetricije.

Govoreći o svom izbornom programu  za Vukovarsko-srijemsku županiju rekla je da želi razviti gospodarstvo i poljoprivredu te se povezati sa svim gospodarskim i poljoprivrednim subjektima. Trebamo iskoristiti iskustva drugih, poput Izraela, koji od  pustinje navodnjavanjem prave plodna polja, dodala je.

“I mi možemo putem EU fondova razviti navodnjavanje i tako doći do većih prinosa. Želim povezati cijelu zemlju, razviti gospodarstvo i dovesti ovdje partnere da ulažu i zapošljavaju. Vukovarsko – srijemska županija ima velike potencijale. Tu je Dunav, u blizini su četiri glavna grada kao i šest aerodroma koje nikako ne iskorištavamo”, rekla je kandidatkinja za županicu Mirjana Semenić Rutko.

Kandidatkinja Hrvatskih suverenista za zamjenicu županice je Tamara Kalistović, magistrica europskih studija i diplomirana politologinja koja je tri godine na mjestu pročelnice Upravnog odjela za kulturu i turizam Vukovarsko – srijemske županije.

I Kalistović kaže kako im je prije svega cilj razviti zdravo gospodarstvo, vratiti industriju koja proizvodi i zapošljava te tako , dodala je, zaustaviti iseljavanje mladih koji i dalje napuštaju Hrvatsku najviše radi nepotizma.

“Želimo jednake mogućnosti i jednake prilike za sve. Svaki pojedinac ima pravo da s političke razine bude jednako tretiran”, rekla je Kalistović.