Naslovnica IzdvojenoGlasovac bi Lalovca za viceguvernera, no imaju problem-nisu na vlasti

Glasovac bi Lalovca za viceguvernera, no imaju problem-nisu na vlasti

SDP zbog koncentracije moći žestoko protiv Žigmana u HNB-u i gura Lalovca, dok oporba upozorava na tihu isključenost osoba s invaliditetom.

od Ante Rašić

Sabina Glasovac (Klub zastupnika SDP-a) kritizirala je izbor Ante Žigmana za guvernera HNB-a, naglasivši da mu je dodatno opterećenje što mu je supruga članica Vlade, što pokazuje koncentraciju moći i pretvaranje neovisnih institucija u produženu ruku politike. „Stoga SDP kao odgovor na ovaj prijedlog HDZ-a je uputio prijedlog za viceguvernera Borisa Lalovca, koji je stručan i iskusan i u slučaju franka pokazao je da zna izdržati pritiske krupnog kapitala, financijskih krugova i bankarskih lobija. Pokazao je da razumije financijski sustav”, naglasila je.

Napomenula je da je SDP bio na strani građana kada je trebalo zaštititi dužnike u švicarskim francima, kao i danas kada traži HNB koja će djelovati u javnom, a ne u interesu bankarskih profita, i to je, naglašava, temeljna razlika između SDP-a i HDZ-a.

Ivica Baksa (Klub zastupnika Centra, NPS-a, GLAS-a) uoči rasprave o izvješću pravobranitelja s invaliditetom, uz ostalo, upozorio je na niske plaće osobnih asistenata kojih nema dovoljno. Naglasio je i da poslodavci radije plaćaju kazne nego da zapošljavaju osoba s invaliditetom i milijarde se slijevaju u fondove, ali se plaće asistenata ne povećavaju. „U 2026. godini osobe u kolicima u srcu naših gradova ne mogu samostalno ući u poštu, banku, sud ili ambulantu jer nema rampe ili lifta. To nije inkluzija, to je tiha isključenost iz društva”, poručio je Baksa.- Hina

Možda će vam se svidjeti

Ostavite komentar