Već u prvoj minuti Real je probio inače vrlo čvrstu obranu Alavesa. Puno toga je kreirao Vinicus Junior koji je asistirao Lucasu Vazquezu za 1-0. Odličnu su akciju u 40. minuti izveli Mbappe i Bellingham, a francuski nogometaš je lijepo pogodio za 2-0. Do tri gola prednosti Real je došao odmah na startu drugog dijela, strijelac je bio Rodrygo.

Kada se činilo da će Real mirno potvrditi tri boda Alaves je u završnici na brzinu postigao dva pogotka. Strijelci su bili Benavidez u 85. i Kike Garcia u 86. minuti. Sve do kraja Real se gotovo panično branio, ali je nekako sačuvao pobjedu i tri boda.

-->

Od 69. minute za Real je zaigrao kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

Nogometaši Seviile ostvarili su tek drugu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu u sedmom kolu, na domaćem terenu svladali su Valladolid 2-1. Sevilla je povela na samom kraju prvog poluvremena kada su Peque i gostujući igrač Torres gotovo zajedničkim snagama ugurali iz blizine loptu u mrežu. Valladolid je izjednačio u 56. minuti kada je strijelac bio Kike Perez, ali je pobjedu Sevilli osigurao Nigerijac Chidera Ejuke golom u završnici, u 85. minuti.

Hrvatski nogometaš Stanko Jurić zamijenjen je u gostujućem sastavu u 86. minuti.

Bez pogodaka je završio ogled na Mestalli između Valencije i Osasune. I jednom i drugom sastavu to je bio drugi remi u sezoni. Za goste je od 63. minute zaigrao hrvatski napadač Ante Budimir.

Ranije su u ovom kolu odigrane dvije utakmice, Mallorca je s 1-0 pobijedila Real Sociedad, dok je Athletic u gostima bio bolji od Leganesa s 2-0.

U srijedu će igrati Girona – Rayo Vallecano i Barcelona – Getafe, dok su parovi u četvrtak Espanyol – Villarreal, Las Palmas – Betis i Celta – Atletico Madrid.

La Liga, 7. kolo:

Real Madrid – Alaves 3-2 (Lucas Vazquez 1, Mbappe 40, Rodrygo 48 / Benavidez 85, Kike Garcia 86)

Sevilla – Valladolid 2-1 (Torres 45-ag, Ejuke 85 / Perez 56)

Valencia – Osasuna 0-0