N1 televizija upravo je objavila da je policija ušla u prostorije stranke Možemo, te da im je to javila Sandra Benčić. Radi li se o prijetnjama ili nečemu drugom nemamo saznanja.
“U ovom trenutku policija je ušla u prostorije naše stranke pod opravdanjem da je netko prijavio prijetnje Tomaševiću na tu adresu. Mi nismo. Jasno je što se događa kada se šalje policija u prostore politickih stranaka”, napisala je Benčič na Facebooku
Ante Rašić
Krešimir Macan za Hrvatski glasnik: Počela je predizborna kampanja, Plenković organizacijom dočeka rukometašima kupi vrhnje
Politički analitičar Krešimir Macan komentirao je za Hrvatski glasnik potez Vlade Republike i organizaciju dočeka brončanih rukometaša na Trgu Josipa Bana Jelačića u Zagrebu uz Thompsona unatoč Tomaševićevoj zabrani Thompsona.
Svjedočimo ranijem izazvanom početku izborne kampanje za parlamentarne izbore 2028. Na dvije i pol smo godine do redovnih izbora, ne bih isključio i ranije, ako to bude odgovaralo HDZ-u, i stvari su se iskristalizirale. SDP i Možemo idu u koaliciju s SDP-ovim predsjednikom Hajdaš Dončićem kao premijerskim kandidatom kontra HDZ-a koji i bas nema drugih predizbornih koalicijskih partnera (Most, DP, DOM i Selak Raspudić svi se oni bore za isto biračko tijelo i dio HDZ-ovih). Da su SDP i Možemo i na zadnjim izborima išli zajedno HDZ bi puno teže sastavio vladu, ako uopće, jer bi nedostajalo nekoliko mandata svima.
HRS je otkazao doček nakon što igrači nisu pristali na dogovoreni kompromis da Ako ne znaš gdje je bilo pjeva Neno Ninčević. HRS je tako oprao ruke, iako je već sve bio dogovorio s Gradom, što se vidi iz njegova priopćenja, jer su znali da će se percepciji sve pročitati kao da je grad Zagreb otkazao doček. E sad u toj situaciji da premijer Plenković nije preuzeo inicijativu i organizirao doček navrat nanos prijetila mu je opasnost da netko drugi preuzme zasluge za ovaj napad na Možemo i pokupi glasove.
Ovim preuzimanjem dočeka, kupi vrhnje, preuzima odgovornost za sve ono na što će se događati prije, za i poslije dočeka, sebe pozicionira kao jedinog lidera desnica i vjeruje da će mu to donijeti nove glasove. Zasad ako gledamo rejtinge od ljeta do danas, stanje je prilično zacementirano, što potvrđuje da Tomašević ima beton podršku u Zagrebu. Izjave poput one ministra turizma Glavine noćas na aerodromu tipa “Zabranjuju nam pjevati hrvatske pjesme”, samo su potvrdili da smo danas krenuli u kampanju – a tada nisu više važne činjenice, nego percepcija. A sve ove godine dosad Andrej Plenković je u tome bio najbolji i zato je vjerujem i najdugovječniji hrvatski premijer.
SDP je u ponedjeljak, povodom otkazivanja dočeka ‘brončanih rukometaša’ u Zagrebu, prozvao Vladu Andreja Plenkovića da “ponavlja obrazac od prošlog ljeta, nastavlja s radikalizacijom, politizira sport i unosi razdor među ljude”.
Smatramo da rasprave o izvođaču pjesme nepotrebno odvlače pozornost s uspjeha naših sjajnih reprezentativaca. Sport je prostor u kojem se natjecatelji i navijači ujedinjuju kroz fair play i zajedničke vrijednosti, a ne kroz političke podjele, navode u objavi na Facebooku.
U tom smislu, kažu, smatraju dobrim i odgovornim potez gradonačelnika Zagreba, ‘koji je osigurao sve uvjete za svečani doček, omogućio izvođenje pjesme koju su igrači tražili te cijelo vrijeme bio u komunikaciji s Hrvatskim rukometnim savezom’.
Svi su mogli biti zajedno na trgu i slaviti, to uopće nije sporno. Sport i reprezentacija pripadaju svima. I zbog toga je odgovornost na Plenkovićevoj Vladi koja umjesto da se ponaša normalno, opet ponavlja obrazac od prošlog ljeta, nastavlja s radikalizacijom, politizira sport i unosi razdor među ljude, poručili su iz SDP-a.
Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević rekao je sinoć da dočeka rukometnih reprezentativaca na Trgu bana Josipa Jelačića u ponedjeljak neće biti jer nisu mogli udovoljiti njihovom zahtjevu da se dogovorenim izvođačima mora priključiti i pjevač Marko Perković Thompson.- Hina
Glasnogovornica Grada Zagreba Dinka Živalj u ponedjeljak je reagirala na najavu Vlade da će u 18 sati na Trgu bana Josipa Jelačića oni organizirati doček rukometaša, poručivši da za svako zauzimanje javne površine treba suglasnost Grada Zagreba, a da je iz Vlade nisu tražili.
Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević na tu će temu dati izjavu za novinare u 14 sati u Gradskoj upravi.
Vlada je danas na telefonskoj sjednici donijela Zaključak o preuzimanju organizacije dočeka za brončane rukometaše, u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom, a održat će se u 18 sati, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
Riječ je, ističe se u priopćenju Vlade, o događaju nacionalnog karaktera i značaja, a ne isključivo lokalnog. Pri odlučivanju o organizaciji dočeka osobito vodimo računa o očekivanjima i željama brojnih navijača i građana koji žele pozdraviti naše rukometaše, što se jasno vidjelo i prigodom dočeka 3. veljače 2025., nakon osvajanja srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu.
„Budući da je gradska vlast prvotno započela proces organizacije dočeka bez ikakve konzultacije i dogovora s Vladom, a potom ga je otkazala, Vlada je odlučila – u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom – hrvatskim rukometašima i građanima omogućiti primjerenu proslavu još jednog iznimnog postignuća hrvatskog sporta. Doček će se organizirati u skladu sa željama hrvatskih rukometaša, zbog kojih građani i dolaze na doček”, stoji u Vladinu priopćenju.- Hina
DOČEK RUKOMETAŠA IPAK ĆE BITI Ministar Glavina potvrdio u 18 sati svi na Trg pjevati će Thompson
Ministar Turizma upravo je potvrdio da je Vlada Republike na telefonskoj sjednici potvrdila da ona organizira svečani doček hrvatskih brončanih rukometaša na Trgu Josipa Bana Jelačića u Zagrebu. Neslužbeno, rukometašima će pjevati Marko Perković Thompson. Vlada uzvraća Tomaševiću, a Trg je javno dobro i nitko nema pravo nekome nešto zabraniti.
Donosimo priopćenje Vlade Republike Hrvatske
Uzimajući u obzir da je hrvatska rukometna reprezentacija osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu u rukometu u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj, što je još jedan izvrstan uspjeh ove generacije naših rukometaša, Vlada smatra potrebnim organizirati primjeren doček rukometaša u Zagrebu.
Stoga je na jutrošnjoj telefonskoj sjednici Vlada donijela Zaključak o preuzimanju organizacije dočeka za brončane rukometaše, u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom. Doček će se održati u ponedjeljak 2. veljače 2026., s početkom u 18.00 sati, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
Pozivamo sve navijače i naše sugrađane da dođu na središnji gradski trg glavnog grada Hrvatske pozdraviti hrvatske rukometaše i zajedno s njima proslaviti njihov uspjeh.
Riječ je o događaju nacionalnog karaktera i značaja, a ne isključivo lokalnog. Pri odlučivanju o organizaciji dočeka osobito vodimo računa o očekivanjima i željama brojnih navijača i građana koji žele pozdraviti naše rukometaše, što se jasno vidjelo i prigodom dočeka 3. veljače 2025., nakon osvajanja srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu.
Podsjećamo da je taj doček, prije točno godinu dana, bio organiziran u suradnji Vlade, Grada Zagreba i Hrvatskog rukometnog saveza, i da je protekao u najboljem redu, uz uvažavanje želja hrvatskih rukometaša u vezi s programom i izvođačima na pozornici.
Budući da je gradska vlast prvotno započela proces organizacije dočeka bez ikakve konzultacije i dogovora s Vladom, a potom ga je otkazala, Vlada je odlučila – u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom – hrvatskim rukometašima i građanima omogućiti primjerenu proslavu još jednog iznimnog postignuća hrvatskog sporta.
Doček će se organizirati u skladu sa željama hrvatskih rukometaša, zbog kojih građani i dolaze na doček.
“Aktivist iz sekte Možemo rado ugošćuje i ljude iz Srbije, a smeta mu mladost koja pjeva hrvatske pjesme”
Hrvatski rukometaši vratili su se noćas iz Danske nakon što su u Herningu osvojili brončanu medalju na Europskom prvenstvu, a na zagrebačkom aerodromu Franjo Tuđman dočekalo ih je nekoliko stotina navijača.
Iako službeni doček u Zagrebu u ponedjeljak nije bio predviđen, brojni navijači su ipak odlučili pozdraviti “brončane rukometaše” na aerodromu. Među okupljenima bio je i saborski zastupnik Domovinskog pokreta Stipo Mlinarić, koji je čestitao sportašima na uspjehu:
“Čestitam momcima na izvrsnom rezultatu i bronci na EP-u, kapa do poda. Nije nam teško bilo doći i dočekati ih. Nažalost, gradonačelnik Tomislav Tomašević, aktivist iz sekte Možemo, koji rado prima goste s gay pridea i ljude iz Srbije, smeta mu kada mladi pjevaju hrvatske pjesme.”
Mlinarić je dodao da vjeruje u političku promjenu: “Srušili smo komuniste, pobijedili četnike u ratu, i ovu sektu Možemo ćemo pobijediti na sljedećim izborima. Zamislite da ti aktivisti vode državu – na što bi to ličilo? Zar je moguće da se stide bronce naših rukometaša?”
Na pitanje o mogućnosti da doček bude u drugom gradu, odgovorio je:
“Zagreb je glavni grad svih Hrvata. Ako doček ne može biti tu, bolje da sportaše pozdrave njihovi prijatelji i obitelji nego da se organizira u Splitu ili Zadru, jer bi to stvorilo nepotrebne podjele,” prenosi N1.
Hrvatski branitelj: Kad „dete kreten“ dobije igračku od milijun ljudi i postane lutka na koncu!
Zabrana dočeka hrvatskih rukometaša u Zagrebu nije tehnička odluka, nego politička poruka, piše časnik hrvatske vojske, branitelj, dragovoljac Domovinskog rata Robert Čulina. Poruka građanima o tome tko smije u javni prostor, a tko ne. U gradu koji se javno kune u demokraciju, trgovi i dvorane odavno više nisu neutralni – oni su rezervirani prema ideološkom i interesnom ključu.
Sport je prihvatljiv dok je kontroliran i isplativ, ali postaje problem kad izađe iz protokola i pretvori se u emociju i zajedništvo. Tada više nije slavlje, nego smetnja. A oni koji dolaze sa zastavom, ponosom i bez dopuštenja, postaju nepoželjni. Tomaševiću sigurno nije odgovaralo više od 100 000 ljudi na Trgu JBJ, nije njemu ni Thompson problem već kritična masa na Trgu.
Kad „dete kreten“ dobije igračku od milijun ljudi i postane lutka na koncu!
Zabrana dočeka rukometaša u Zagrebu nije incident, već je logična posljedica politike koja godinama odlučuje tko smije u javni prostor, a tko ne i točno zna kada sport prestaje biti sport, a počinje smetati poslovnim i političkim interesima.
Isti vlasnik dvorane, javni prostor, isti novac građana, ista država ali različita pravila, ovisno o tome donosi li događaj profit, ideološku manipulaciju, poslušnost ili samo emociju.
U toj jednadžbi, gradonačelnik Zagreba sve više djeluje kao lutka na koncu jugonostalgičnih i tvrdo lijevih aktivističkih krugova, izgubljen između ideologije, pritisaka i vlastite nesposobnosti da razluči grad od političkog poligona.
Hrvatski branitelj ne može iznajmiti prostor.
Hrvatski sportaši ne mogu na trg.
Rukomet je dobar dok je televizijski proizvod, a postaje problem kad izađe iz kontroliranog okvira.
Strani izvođači s jugoslavenskim simbolima mogu sve.
To se ne zove red, to se zove hijerarhija podobnosti.
Nekad si bio “opasan za društvo” jer si nosio uniformu.
Danas si problem jer nosiš zastavu.
Sutra ćeš smetati jer uopće postojiš.
I onda se pitamo zašto se ljudi okupljaju sami, bez dozvole, bez poziva, bez povjerenja i odgovor je vrlo jasan, jer mogu i hoće.
Ovo nije odluka o dočeku.
Ovo je poruka koju je davno A.B. Šimić sažeo u svoju Opomenu.
Herman Vukušić: Koliko će mu se ovaj izdajnički antihrvatski potez odbiti o glavu, taj bijednik, bleferi neradnik Tomašević nije još niti svjestan
Herman Vukušić, poznati hrvatski psihijatar, iz perspektive struke i dugogodišnjeg javnog djelovanja progovara o fenomenu političke samodestrukcije, onom trenutku kada vlastita bahatost, ideološka zaslijepljenost i manjak zdravog razuma postanu jači neprijatelj od bilo kakve opozicije. Vukušić upozorava i citira staru narodnu mudrost da nitko ne može nauditi budali onoliko koliko ona može sama sebi, autor secira aktualne političke poteze zagrebačkog gradonačelnika i reakcije medijsko-ideološkog kruga koji ga okružuje. Tekst koji slijedi nije tek politički komentar, nego upozorenje: kada se ignorira stvarnost, a podcjenjuje narod, granica između nesposobnosti i opasne gluposti vrlo se brzo briše.
Kada je Tomislav Tomašević zabranio drugi Thompsonov koncert u Areni, neokomunistički nacionalni tjednici već su ga počeli predstavljati kao “novog hrvatskog premijera” zbog njegovog “hrabrog otpora ustašofiliji”.
Već tada sam to htio komentirati kao znanstvenu fantastiku veću od “Pješčane planete”, ali sada kada je Izbavitelj otkazao doček medaljom okićenih rukometaša zbog njihove želje da im se pjesmom pridruži i MPT, Tomaševićevo bahato ponašanje definitivno prelazi u domenu diktature proletarijata, političke gluposti i eklatantnog kvocijenta socijalne i osobne inteligencije razine sobne temperature u kućanstvu koje štedi plin.
Sve to on radi (naravno, ne slučajno) svega par dana nakon što se u srcu Hrvatske pod egidom svetosavlja javno četnikuje na pozornici pod hrvatskim grbom.
Koliko će mu se ovaj izdajnički antihrvatski potez odbiti o glavu, taj bijednik, blefer i neradnik nije još niti svjestan, kao niti četa socijalističkih radikala koji ga okružuju uz njima odane novinare koji u Tomaševiću vide novog Che Guevaru.
Za sve njih sada više nego ikada vrijedi ona narodna: Nikada ne možeš protiv budale toliko koliko budala može protiv samoga sebe.
Našim rukometnim herojima ovim putem iskreno čestitam, a Tomaševiću i ekipi želim da se ponovo i zauvijek izgube u snijegu svoje gluposti, nesposobnosti i antihrvatstva.
P.S.
Vidim i drago mi je da je ovu sramotu na FB-u osudio i ministar obrane RH, Ivan Anušić, te imam tom prigodom poruku i za njega:
Kreni više Ivane, uzmi ono što ti pripada.
Vratili se brončani rukometaši, na aerodromu ih dočekale tisuće navijača
Nakon što su u Herningu osvojili europsku broncu, te nakonšto je Tomašević zabranio nastup Thompsona koga su izričito zahtijevali, hrvatski rukometaši vratili su se noćas iz Danske, a u zagrebačkoj zrakoplovnoj luci Franjo Tuđman dočekalo ih je više tisuća navijača.
Nakon što je postalo jasno kako u ponedjeljak u Zagrebu neće biti službenog dočeka hrvatske rukometne reprezentacije, više tisuća navijača dočekalo je “brončane rukometaše” u zrakoplovnoj luci Franjo Tuđman, prenosi Gol.hr.
Reprezentacija se iz Danske vratila u Zagreb rano jutros, a na “Tuđmanu” ih je dočekalo tisuće navijača ogrnutih zastavama, šalovima te u raznim dresovima. Pjevale su se pjesme od “Moje domovine”, Jure Stublića, Prljavaca, “Košulje plave”. Igrači su dočekani ovacijama uz neslužbenu himnu rukometaša “Ako ne znaš šta je bilo”.
“Ovo smo mi, ovo je Hrvatska. Za ovo se trenira svaki dan,” kazao je Zvonimir Srna koji u završnici prvenstva nije mogao igrati zbog ozljede. “Bilo je teško gledati, bila je velika nervoza. Hvala dečkima što su osvojili broncu,” dodao je.
Ivan Anušić: Zagrebačka vlast izmišljanjem fašizacije pokušava politički profitirati, a zapravo je narodu i rukometašima ukrala zasluženu proslavu.
Hrvatski sport ponovno je ujedinio naciju, probudio ponos i donio radost milijunima građana. U trenucima kada uspjesi naših sportaša nadilaze razlike i postaju zajednička točka nacionalnog zajedništva, očekuje se da institucije i vlasti budu na visini odgovornosti. Nažalost, ovoga puta svjedočimo suprotnom, političkoj odluci koja je zasjenila sportski trijumf i uskratila hrvatskom narodu ono što mu pripada: zajedničku proslavu uspjeha naših rukometnih heroja, naglašava potpredsjednik vlade i ministar obrane.
Zagrebački gradonačelnik i njegova gradska vlast ispriječili su se između hrvatskih rukometaša i milijuna navijača, stotinu tisuća Hrvatica i Hrvata, koji bi kao i uvijek, u glavnom gradu dočekali naše sportske heroje. Kad se gradska politika umjesto komunalnom bavi politikom ideološke cenzure i nametanjem svojih “istina”, onda je rezultat poražavajući. Europska bronca koju su naši sportski ratnici zajedno s našim izbornikom Sigurdssonom izborili za Hrvatsku i srcem i glavom i sportskim duhom, ostat će bez zaslužene proslave u glavnom gradu.
Sve zato jer zagrebačka vlast izmišljanjem fašizacije pokušava politički profitirati, a zapravo je narodu i rukometašima ukrala zasluženu proslavu.
To je sramota koja neće potamniti medalje naših rukometaša, ali se ta sramota neće moći zaboraviti.
