Osnivač Amazona Jeff Bezos, šef Mete Mark Zuckerberg, čelnik Applea Tim Cook i šef Googlea Sundar Pichai viđeni su kako zauzimaju prve redove u episkopalnoj crkvi.

Medijski tajkun Rupert Murdoch, predsjednik FIFA-e Gianni Infantino i bivši britanski premijer Boris Johnson također su zamijećeni u crkvi.

Mnogi od njih bili su među prvim Trumpovim kritičarima u poslovnom svijetu tijekom njegovog prvog mandata, govoreći o pitanjima poput klimatskih promjena i useljavanja.

Očekuje se da će inauguraciji prisustvovati i izvršni direktor TikToka Shou Zi Chou dok se njegova tvrtka bori s posljedicama američke zabrane kineske aplikacije, kao i Sam Altman iz OpenAI-ja i Dara Khosrowshahi iz Ubera.

Tu je, naravno, i šef SpaceX-a i Tesle Elon Musk koji je potrošio gotovo 300 milijuna dolara u predsjedničkoj kampanji i otad se drži čvrsto uz Trumpa.

To je upečatljiv spektakl, piše BBC. Posljednji javni događaj u Washingtonu koji je okupio toliko tehnoloških šefova u istoj prostoriji bilo je saslušanje u Kongresu 2020. godine usmjereno na njihove tvrtke.

Danas većina tih tvrtki još uvijek ima ozbiljne neriješene stvari pred vladom SAD-a, što uključuje tužbe protiv monopola, istrage, regulatorne borbe i carine.

Donald Trump položio prisegu kao 47. američki predsjednik

Prošli tjedan su demokratski senatori Elizabeth Warren i Michael Bennett objavili pismo upućeno izvršnim direktorima u kojem su ih optužili da se pokušavaju “približiti novoj Trumpovoj administraciji u nastojanju da izbjegnu kontrolu, ograniče regulaciju i kupe naklonost”.

“Smiješno je da mi nikada nisu poslali nešto slično za doprinos demokratima”, odgovorio je Altman na društvenim mrežama.

Ostaje otvoreno pitanje koliko će se tehnološka ‘bromansa’ pokazati izdržljivom i koliko daleko će Trump ići u mnogim ovim pitanjima.

Predsjednik, koji je prvi put napustio dužnost kao neka vrsta izopćenika u poslovnom svijetu, čini se da uživa u svojoj novoj poziciji.

“Svi žele biti moji prijatelji!!!”, napisao je Trump na društvenim mrežama u prosincu. (Hina)