Home Izdvojeno Održan je ždrijeb: Poznati su polufinalni parovi Kupa, Hajduk mora navijati za Dinamo

Održan je ždrijeb: Poznati su polufinalni parovi Kupa, Hajduk mora navijati za Dinamo

Nakon uzbudljivih četvrtfinalnih okršaja, ždrijeb je odredio polufinalne parove Hrvatskog nogometnog kupa. Borba za "Sunce" nastavlja se početkom travnja, a put prema velikom finalu u Osijeku vodi preko Rujevice i Velike Gorice.

by Ante Rašič

Nakon uzbudljivih četvrtfinalnih okršaja, ždrijeb je odredio polufinalne parove Hrvatskog nogometnog kupa. Borba za “Sunce” nastavlja se početkom travnja, a put prema velikom finalu u Osijeku vodi preko Rujevice i Velike Gorice.

Polufinalni parovi i termini
Borba za finale na rasporedu je 7. i 8. travnja, a snage će odmjeriti:

Rijeka – Slaven Belupo (Stadion Rujevica)

Gorica – Dinamo (Gradski stadion Velika Gorica)

Podsjetimo, ove sezone o pobjedniku odlučuje samo jedna utakmica u finalu, koja će se održati 13. svibnja na osječkoj Opus Areni.

Put do polufinala: Drama na Rujevici i sigurni “Modri”
Najveći triler četvrtfinala vidjeli smo na Rujevici, gdje je Rijeka u nevjerojatnoj završnici izbacila Hajduk rezultatom 3:2. Splićani su dvaput vodili golovima Pukštasa i Brajkovića (u 95. minuti), no domaćini su režirali neviđen preokret u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Toni Fruk izjednačio u 109. minuti, da bi Gabriel Rukavina u 110. minuti osigurao prolaz braniteljima naslova.

Dinamo je na Maksimiru rutinski odradio posao protiv Kurilovca (2:0). Strijelci za Zagrepčane bili su Mounsef Bakrar te mladi, 17-godišnji debitant Patrik Horvat, koji je tako na najbolji način obilježio svoj prvi nastup za seniorsku momčad.

Slaven i Gorica potvrdili formu
Slaven Belupo je posljednji osigurao svoje mjesto među četiri najbolje ekipe. Nakon 1:1 u regularnom dijelu protiv Lokomotive (strijelci Kamenović i Grgić), Farmaceuti su bili spretniji u izvođenju jedanaesteraca. Tragičari zagrebačke momčadi bili su Antolić i Dajčer koji su promašili okvir gola.

Gorica je do polufinala stigla gostujućom pobjedom u Varaždinu (3:1). Pogotke za momčad iz Turopolja postigli su Epailly, Trontelj i Pršir, dok je počasni gol za domaćine zabio Mamić. Zahvaljujući ždrijebu, Gorica će imati priliku pred svojim navijačima tražiti povijesni iskorak protiv Dinama.

Zanimljivost: S obzirom na trenutačni poredak i koeficijente, ishod Kupa izravno će utjecati na europske ambicije klubova, pa će tako Hajduk, unatoč ispadanju, s posebnim zanimanjem pratiti rasplet u kojem im određeni rezultati (poput Dinamovog osvajanja) mogu ići na ruku. Naime osvoji li Dinamo Kup i bude prvak HNL.a Hajduk bi kao drugoplasirani u prvenstvu igrao kvalifikacije Europske lige

You may also like