Home Izdvojeno Maestralne utakmice Luke Modrića i Luke Sučića u međusobnom srazu Real Sociedada i Reala iz Madrida

by Ante R.

U petom kolu španjolske La Lige prvak madridski Real je u gostima pobijedio Real Sociedad 2-0. Nakon dva remija bila je ovo prva gostujuća pobjeda Reala na startu nove sezone.

Maestralnu utakmicu odigrali su hrvatski nogometni reprezentativci Luka Sučić za Real Sociedad i Luka Modrić za Real Madrid. Luka Sučić osta je bez sreće jer je jednom nakon fenomenalnog šuta pogodio spoj vratnice i stativom dok je u drugoj prilici nakon fantastičnog utrčavanja u međuprostor pogodio stativu.

S druge strane hrvatski maestro igrao je cijelu utakmicu i kontrolirao vezni red, a posebno se istakao u obrambenim zadaćama. Španjolski mediji opet pišu da je Modrić besmrtan i da mu godine ne predstavljaju nikakav teret.

Real je oba pogotka postigao iz jedanaesteraca, prvi put ga je izborio i izveo u 58. minuti Brazilac Vinicius Junior, a drugi je nakon prekršaja u 75. minuti za 2-0 pogodio Mbappé.