Predsjednik stranke Dom i nacionalno okupljanje Mario Radić gostovao je na Hrvatskom radiju, a tijekom razgovora otvorena je i tema zašto pojedinci ulaze u politiku: tko je sa sobom donio svoje znanje i imovinu, a tko je u politiku ušao isključivo iz osobnih interesa.
Mario Radić predstavio je svoje viđenje nužnih koraka koji trebaju biti poduzeti kako bi se situacija u Hrvatskoj okrenula na bolje.
“Netko će političkom voljom ići u Hrvatske šume jer tamo se može što? Uzimati, ne razumijem.
Hrvatske šume se zovu Hrvatske šume, mi smo hrvatski građani, mi smo svi vlasnici hrvatskih šuma, hrvatske šume su nam ostavili naši pradjedovi i mi bismo ih trebali ostaviti našim praunucima. Na ovaj način, kako se sada radi, bojim se da će iza nas ostati samo šipražje.
Čuo sam, kad već pričamo o tome što je bilo oko DP-a, u nekim razgovorima, a rekli su mi ljudi koji su prisustvovali tim razgovorima, da su oni mene morali odrezati jer pored mene se ne bi moglo ništa krasti i uzimati, što je istina.
Ovim putem potvrđujem da sam u politiku donio svoj novac i donio svoju dobru volju da pomognem hrvatskom narodu. Ja iz politike ništa nisam uzeo niti ću ikada uzeti, a neki su, očito, došli u politiku radi svojih osobnih interesa, što je pogubno!
Plenković i Šmihal s gospodarstvenicima: Nastavljamo još jaču poslovnu suradnju, mogućnosti su velike
Mislim da jednostavno prvo treba postići nacionalno okupljanje, jasne liste i jasne principe što zastupamo imenom i prezimenom – svaki od nas!
Vjerujte mi, ako to ne bude uspjelo, više ne vidim smisao bavljenja politikom. Ako se mi ne možemo okupiti na jasnim idejama, jer brzine kojom se svijet mijenja mi u Hrvatskoj nismo svjesni, ili ću raditi punim srcem i punom parom ili neću uopće raditi. A da budem nečiji privjesak – to ne dolazi u obzir!”, izjavio je Mario Radić.
Video gostovanja na Hrvatskom radiju stranka Dom i nacionalno okupljanje objavila je na svojim službenim Facebook stranicama te na novom Facebook profilu stranačkog predsjednika Marija Radića. (HG)